Düzce Belediyesi'nin Yerli ve Milli Tercihi

Düzce Belediyesi’nin Yerli ve Milli Tercihi

Yerli Destek (Destekler) Yerli Ürün

Düzce Belediyesi, şehrin temizliğinin daha hızlı ve daha sağlıklı şekilde yapılabilmesi için araç filosunu genişletiyor. Bu kapsamda, envantere katılacak olan milli ve yerli üretim AGA 2100 kompakt yol süpürme ve FTH 240 elektrikli süpürücü araçları düzenlenen törenle teslim alındı.

Düzce sokakları artık yerli ve milli araçlar ile temizlenecek. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Temiz Şehir Düzce’ hareketi çatısı altında başlattığı seferberlik kapsamında belediyenin temizlik filosuna  Kademe A.Ş. tarafından üretilen 3’ü kompakt yol süpürme 5’i ise elektrikli süpürücü olmak üzere 8 yeni araç katıldı.

Araçların teslimi için Film Platosunda düzenlenen törene Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak’ın yanı sıra belediye personeli ve basın mensupları katıldı.

YERLİ VE MİLLİ ARAÇLARI TERCİH ETTİK
Törende konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Temiz Şehir Düzce olmasını çok arzu ediyoruz. Bu araçlarla şehrimizin belirli bölgelerinde dar mekanlarda temizlik yapılırken bazen sorun yaşayabiliyorduk. Burada insiyatif sahadaki arkadaşlarımıza kalıyordu. Envanterimize kattığımız araçlarımız bize ciddi kolaylık sağladı. Bu araçlar evimizdeki elektrik süpürgesi gibi. Bu araçlar aynı zamanda yerli ve milli. Ben de uzun yıllar Savunma Sanayiinde çalıştım. Orası da yerli ve milli üretimin yapıldığı bir devlet kuruluşuydu. O bakımdan bu araçları istedik. Envanterimize kattık. Hayırlı olsun” dedi.

Başkan Özlü’nün ardından konuşan Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak ise 11 yıllık bir tecrübe ile ürettikleri temizlik araçlarında yüzde 80’inin üzerinde yerlilik oranına sahip olduklarını ve öz kaynakları ile üretim gerçekleştirdiklerini dile getirerek, Başkan Özlü’ye yerli ve milli araç tercihlerinden ötürü teşekkür etti.

 

Kaynak: https://duzce.bel.tr/9750-duzce-belediyesi-nin-tercihi-yerli-ve-milli-den-yana

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir