Filmler / Belgeseller

YERLİ ÜRETİM VE TÜKETİM KONULU FİLMLER/BELGESELLER

Daha güçlü ve başarılı bir ülke olabilmemiz için bilgiden ve bilimden her zaman yararlanmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle sitemizde küçük de olsa bir kaynakça olması amacıyla yerli üretim/tüketim konulu makale, tez, kitap, filmleri sitemizin “Yararlı Bilgiler” bölümünde listelemekteyiz. Listelerin çok uzun olmaması için harf gruplarına ayrılarak yayınlanmaktadır.

Aşağıda sunulan liste oluşturulurken YÖK Ulusal Tez Merkezi (tez.yok.gov.tr), YÖK Akademik (akademik.yok.gov.tr) ve Google Akademik (scholar.google.com) elektronik veri tabanları kullanılmaktadır. Arama sözcükleri olarak “yerli”, “milli”, “üretim”, “ihracat”, “ithalat” vb. sözcükler kullanılmaktadır.

Yerliburada.net gönüllü bir yapı olduğu için (sınırlı zaman ve yaynakla çalışmaktayız) listelerde eksiklikler olabilmektedir. Eklenmesini yerli üretim/tüketim konulu eklenmesini istediğiniz kaynakları bilgi@yerliburada.net adresine yazabilirsiniz.

Filmin adıYapımcıYönetmenOyuncularDiğer ayrıntılarTanıtım videosu
Devrim ArabalarıTolga ÖrnekTolga ÖrnekSelçuk Yöntem, Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Uğur Polat, Oğuz ÜnsalSüre: 120 dk.

Yapım yılı: 2008

İlk gösterim: 24 Ekim 2008

http://www.beyazperde.com/filmler/film-145601/fragman-19520593/
İğne İplik (Sui Dhaaga: Made in India)Maneesh SharmaSharat KatariyaAnushka Sharma, Varun Dhawan, Raghuvir Yadav, Siddharth Bhardwaj, Ashish VermaSüre: 122 dk.

Yapım yılı: 2018

İlk gösterim: 27 Eylül 2018

https://www.imdb.com/title/tt7147540/videogallery/?ref_=ttspec_ql_pv_2
Usta Bahadır KarataşYetkin Dikinciler, Fadik Sevin Atasoy, Şevket Çoruh, Hasibe ErenSüre: 120 dk.

Yapım yılı: 2008

İlk gösterim: 08 Mayıs 2009