Demmak

FİRMA ADI: Demmak Demireller Mak. San. ve Tic. A.Ş.
MARKA ADI:Demmak Demireller Doğaltaş İşleme Makinaları
FİRMA HAKKINDA:

 

Demirci Hacı Ömeroğulları Şirketler Grubunun Demircilik Mesleği 300 yıllık bir geçmişe sahip bir ata mesleğidir. Mermercilik sektörüne Cumhuriyet tarihinde, 1944 yılında Afyonkarahisar ili İscehisar ilçesinde Demirci Hacı Ömer DEMİREL tarafından kurulan işletme ile atılmıştır. Kurulan bu işletmede Demirci Hacı Omer DEMİREL ve oğulları tarafından mermer ve doğal taşların doğadan çıkarılması ve özellikle işlenerek yapı malzemesi haline getirilmesinde kullanılan külünk, murç, manivela, çivi, balyoz vb. alet ve malzemeler üretilmiştir.

Üretilen alet ve malzemeler o yıllarda yapımına başlanan Anıtkabir ve diğer illerimizde cami, şehitlik ve diğer anıt inşaatlarındaki mermerlerin işlenmesinde kullanılmıştır. İlerleyen yıllarda ürün yelpazesi genişleyen işletmede mekanik kriko, zirai aletler ve araba üretimi ile bunların tamir ve bakım hizmetleri gerçekleştirilmiştir.

Grubumuz Mermercilik üretimindeki teknolojik gelişmeyi 1979 yılında Şuayp DEMİREL Teknik Hidrolik Makina Sanayinin ürettiği 300 tonluk hidrolik kriko (titano) ile sağlamış, mermerin ocaklardan çıkarılmasında adeta bir çığır açmış ve 3 yıl geçmeden, 1982 yılında üretilen 2 ayaklı ST ile elde edilen bu başarı taçlandırılmıştır.

1944 yılında küçük bir atölyeyken 1979 yılında sınayi bir işletme haline gelen firma, 1987 yılında Demmak Demireller Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak şirketleşmiş ve üretim yönetim yapısını daha üst seviyelere çıkarmıştır. Demmak Demireller Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün mermer ve diğer doğal taşların doğadan çıkarılıp ebatlı yapı malzemesi haline getirilmesi süreçlerinde kullanılan tüm makina ve yedek parçaları yurt içi ve yurt dışında rekabet edebilecek bir teknoloji ile üreterek yoluna devam etmektedir. Demmak Demireller Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2007 yılı Mart ayı itibari ile İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 8.000 m² kapalı, 12.000 m² açık olmak üzere toplam 20.000 m²’lik bir alanda mermer sektörüne hizmet vermektedir.

YERLİ MALI BELGESİ: 
BELGELER:CE

TSE

TUV

ÜYE OLUNAN KURULUŞLAR:Makina İhracatçıları Birliği
SEKTÖR:Makine
ÜRÜNLER:80 lamalı katrak

75 lamalı katrak

Köprü kesim makinası

Plaka cila makinası

Fayans cila makinası

Kollu zincirli kesme makinaları

Traktörlü zincirli kesme makinası

Tel kesme makinası

Sayalama makinası

ÜRETİM YERİ:TÜRKİYE (Afyonkarahisar)
FACEBOOK:facebook.com/demmakas
TWITTER: 
INSTAGRAM:instagram.com/demmak_as
DİĞER SOSYAL AĞLAR: 
İNTERNET SİTESİ:www.demmak.com
E-TİCARET SİTESİ: 
E-POSTA ADRESİ:info@demmak.com
TELEFON:0 272 341 22 50
ADRES:Mermer Org. San. Bölgesi İscehisar
ŞUBELER/BAYİLER: