TÜDEMSAŞ

Tüdemsaş

 

FİRMA ADI: Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş.
MARKA ADI:TÜDEMSAŞ
FİRMA HAKKINDA:

 

TÜRKİYE DEMİRYOLU MAKİNALARI SANAYİİ A.Ş.

Yük vagonlarının üretim, bakım, onarım ve revizyon işlerini yapma noktasında Türkiye’deki en büyük sanayi kuruluşu olan TÜDEMSAŞ, sahip olduğu 418.000 m2 lik alanda, 1939 yılından bugüne 21 binin üzerinde yük vagonu üretimi ve 341 binden fazla yük vagonunun bakım-onarım ve revizyonunu gerçekleştirmiştir.

Şirket, 75 yıllık iş tecrübesi, bilgi birikimi ve teknik donanımı sayesinde, aynı yıl içerisinde sipariş edilen 3-4 farklı tipte yük vagonunu üreterek işletmeye sunabilecek kapasitededir.

TÜDEMSAŞ, son yıllarda yaptığı teknolojik yatırımlar sayesinde teknik alt yapısını daha da güçlendirirken, bünyesindeki fabrikalarda bulunan; boji kaynak robotları, robotlu kumlama tesisi, vagon boyama tesisi ile çok sayıda ki CNC tezgâhı, yatay işleme merkezleri gibi modern tezgâhlar sayesinde, yük vagonu sektöründeki en donanımlı şirkettir.

 

TURKISH RAILWAY MACHINES INDUSTRY INC.

 TUDEMSAS is the largest industrial company in Turkey, has performed the manufacture of over 21.000 freight wagons and maintenance, repairment and revision of over 341.000 freight wagons from 1939 until today, in its 418.000 m2 facility.

 TUDEMSAS is capable of manufacturing 3-4 different types of freight wagons that are ordered in a year by the help of its business experience, knowledge and technical equipments.

 TUDEMSAS has been strenghtening the technical infrastructure by making technological investments in recent years. With bogie welding robots, robotic sanding plant, wagon painting plant, large number of modern machines like CNC machines, horizontal machining centers in facility factories, TUDEMSAS is the most equipped company in freight wagon industry.

YERLİ MALI BELGESİ:
BELGELER:•TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi,

•TS 18001:2008 OHSAS İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi,

•TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi,

•TS EN 50001 Enerji Yönetim Sistemi,

•EN 15085-2 Demiryolu Araçları ve Bileşenlerinin Kaynağı Standardı gibi sektörün gerektirdiği her türlü sertifikaya sahiptir.

Ayrıca; Sgns ve Rgns tipi Konteyner taşıma vagonlarımız için TSI (Karşılıklı İşletim Teknik Şartnamelerine – Technical Specifications of Interoperability) Belgesi alınmıştır. Yakın gelecekte farklı tür ve özellikte her vagonumuz için TSI Belgesi almak için çalışmalarımız devam etmektedir.

ÜYE OLUNAN KURULUŞLAR:
SEKTÖR:Taşımacılık – Lojistik
ÜRÜNLER:

 

ÜRETİM YERİ:Türkiye
FACEBOOK:www.facebook.com/tudemsas
TWITTER:www.twitter.com/tudemsasgm
INSTAGRAM:
DİĞER SOSYAL AĞLAR:
İNTERNET SİTESİ:www.tudemsas.gov.tr
E-TİCARET SİTESİ:
E-POSTA ADRESİ:tudemsas@tudemsas.gov.tr

marketing@tudemsas.gov.tr

basinvehalklailiskiler@tudemsas.gov.tr

 

TELEFON:Tel : +90 (346) 225 18 18 (pbx)

Fax : +90 (346) 221 16 99

ADRES:Kadıburhanettin Mahallesi Fabrika Cad. No:12

TÜDEMSAŞ  58059 Sivas/Merkez