Cosa Akıllı Kombi Kiti

FİRMA ADI: Nuvıa Akıllı Enerji Teknolojileri San. Tic. A.Ş.
MARKA ADI:Cosa Akıllı Kombi Kiti
FİRMA HAKKINDA:

 

Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri; enerjinin verimli tüketimini sağlayan, akıllı, maliyet etkin ve yaşamı kolaylaştıran ürün ve servisler geliştirmek ve bundan daha da önemlisi sürdürülebilir bir yaşama katkı sağlayabilmek amacıyla 2013 yılında kuruldu. Bu amaçla farklı alanlarda deneyimlere sahip, konularında uzman bir ekibi bir araya getiren Nuvia, Türkiye’nin ilk enerji teknokenti olan İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Teknokenti’nde yenilikçi projeleri hayata geçirerek kullanıcılarına tasarruf ve konforu bir arada sağlamayı hedefliyor.
YERLİ MALI BELGESİ: 
BELGELER: 
ÜYE OLUNAN KURULUŞLAR: 
SEKTÖR:Akıllı enerji teknolojileri
ÜRÜNLER:Cosa Akıllı Kombi Kiti

Cosa akıllı kombi kiti ile hem konforunuz artsın hem de doğalgaz faturalarında %30’a varan tasarruf edin. Yeni nesil akıllı kablosuz oda termostatı Cosa akıllı kombi kiti evinizin sıcaklığını evde, uykuda veya dışarıda olma durumlarınıza göre ayarlayabilmenizi ve doğalgaz tüketiminde yüzde 30’a varan tasarruf etmenizi sağlıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Teknokenti’nde Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri tarafından geliştirilen Cosa, evde olup olmadığınızı akıllı telefonunuz aracılığıyla anlıyor ve evinizin sıcaklık ayarlarını otomatik olarak yapabiliyor.

Tasarımı ve üretimi Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri tarafından tamamı Türkiye’de yapılan yeni nesil akıllı kablosuz oda termostatı Cosa Akıllı Kombi Kiti evde olup olmadığınızı akıllı telefonunuz aracılığıyla anlıyor ve evinizin sıcaklık ayarlarını otomatik yapabiliyor.

Türkiye’nin ilk enerji temalı teknokenti olan İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Teknokenti’nde bir yılı aşkın bir ar-ge süreci sonucu geliştirilen Cosa, akıllı algoritmaları ile sizi ve evinizi tanıyıp daha fazla tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Akıllı telefonlara yüklenen uygulama üzerinden yönetilen Cosa, programlama seçeneği ile haftalık rutininizi kolayca planlamanızı sağlıyor. Dilerseniz ev, uyku ve dışarıda modlarını Cosa İstasyon üzerinde yer alan tek tuşu kullanarak da gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Türkiye’nin %72’si kombiyi yanlış kullanıyor

Türkiye ısınmak için doğalgaza bağımlı bir ülke. Doğalgazın 1/3’ü binalarda ısınma amaçlı tüketiliyor. Fakat Türkiye’de kombi sahiplerinin %72’den fazlası hatalı kombi kullanımından ötürü fazla doğalgaz tüketiyor ve yüksek faturalar ödüyor. Sonuçta kombi kullanıcıları hem kişisel tüketiminin hem de ülke tüketimin artmasına neden oluyor. Cosa Akıllı Kombi Kiti kullanıcıları “kombiyi dışarı çıkarken veya uyurken kapatmalı mı, kısmalı mı?” derdinden kurtarmakla kalmıyor, doğru kullanımla tasarruf etmesini sağlıyor. Nuvia, Tübitak tarafından desteklenen Cosa ile tüm ekosisteme ve ülke ekonomisine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

Akıllı telefonla evde yokken bile sıcaklık kontrolü

şık bir tasarıma sahip olan Cosa, akıllı telefonlar ile birlikte kullanıldığı için kontrolün hep ev sakinlerinde olmasını sağlıyor. Kolay kullanımlı bir uygulama üzerinden yürütülen kit yönetimi sayesinde Cosa, evinizi ve yaşam şeklinizi öğrenip herhangi bir değişiklik yapmaya gerek bırakmadan evinizin istenilen zaman, istenilen sıcaklıkta olmasını sağlıyor. Cosa ev sakinleri uykudayken evin sıcaklığını hissedilmeyecek kadar, dışardayken ise yeniden kolayca ısıtılabileceği kadar düşürüyor. Böylece Cosa Akıllı Kombi Kiti evi “ev”, “uyku” ve “dışarı” modlarıyla gerektiğinde, gerektiği kadar ısıtıyor ve doğalgaz tüketimini azaltıyor. Üstelik Cosa tüm bunları yaparken dış hava koşullarını da dikkate alıyor.

Ayrıca haftalık rutininiz önceden programlandığında evin istenilen gün ve saatte, istenilen sıcaklıkta olmasını sağlıyor. Tatile giderken de Cosa, kombinin kapatılıp peteklerdeki suyun donmayacak şekilde korunmasını da sağlıyor. Cep telefonunuz veya evinizin internet hattında bir sorun varsa modlar arasındaki geçişler Cosa İstasyon üzerindeki tek bir tuşla da yapılabiliyor.

Kablolama yapmadan kolay montaj ve kurulum

Cosa, kablosuz iletişim ve akıllı kurulum özelliği sayesinde kablo çekmeden kolayca kurulabiliyor. Cosa’nın internet bağlantısını sağlayacak dekoratif Cosa İstasyon salon veya oturma odasında pencereden veya ısı kaynaklarından uzak, sıcaklığı doğru ölçebilecek bir yere yerleştiriliyor. Cihazı sadece prize takmak yeterli oluyor. Kombinizin kontrol edilebilmesi için kombinize Cosa kombi ünitesi adında küçük bir cihaz ekleniyor ve artık kombiniz akıllı telefonunuzdan ulaşılabilir oluyor.

 

Kurulum ve montaj desteği için cosa destek ekibi her zaman müşterilerinin yanında. Çok kolay bir kuruluma sahip olmasına karşın dileyenler Cosa’nın tüm Türkiye’de hizmet veren yetkili servisi aracılığıyla montaj ve kurulum desteği alabiliyor. Cosa yurtiçi ve yurtdışındaki geleneksel kombi sayaçları göz önüne alındığında hem akıllı özellikleri hem kolay kullanımı hem de uygun fiyatı sayesinde çok daha cazip.

ÜRETİM YERİ:İstanbul
FACEBOOK:facebook.com/cosatermostat/
TWITTER: 
INSTAGRAM:instagram.com/smartcosa
DİĞER SOSYAL AĞLAR:youtube.com/channel/UCmaE0y4kh7zIkyY15u6SZcA
İNTERNET SİTESİ:Cosa Akıllı Kombi Kitiwww.smartcosa.com
E-TİCARET SİTESİ:www.smartcosa.com
E-POSTA ADRESİ:destek@cosa.com.tr
TELEFON:0212 276 11 33
ADRES:Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri

İTÜ Ayazağa Enerji Teknokenti

Arı 6 No: 206 Maslak İstanbul

ŞUBELER/BAYİLER: